Startupová scéna

Home / blog / Startupová scéna
Startupová scéna

Úžasnou vlastností startupové firmy je její orientace na výsledek. Skutečně, tah na branku je tu enormní a i když firma experimentuje s kdečím, u kromidla potřebuje zkušené kapitány, kteří už ledacos zažili a nenechají svoji posádku na holičkách.

O čem to bývá

  • Nikdy jsem nepracoval v takovém tempu, jako ve startupové firmě na pozici CTO.
  • Ve svém slovníku jsem musel vyměnit slovo „týden“ za „hodinu“ a být orientovaný čistě na výsledek, i když to znamenalo třeba zavolat si s autorem Google služby z Ameriky.

Zodpovědnost

Mé kompetence a zodpovědnost kompletně zaštítily vývoj aplikací a technologické zázemí firmy. CEO byl nositelem vědeckého know-how, které bylo nutné přenášet do nových mobilních aplikací v podobě funkcí, které měly zaujmout cílový trh. Vedle CEO jsem spolupracoval s ředitelem marketingu a obchodníkem.

V týmu jsem měl vlastní vývojáře, externí firmu s programátory, UX/UI specialistu a člověka z uživatelské podpory. Vyvíjeli jsme eshop, mobilní aplikace pro Android i iOS, landing page a mozek celého řešení na backendu v Javě, Pythonu atd. Serverové prostředí bylo postaveno na Microsoft platformě Azure, využívali jsme také AWS od Amazonu a stavěli vlastní veřejné API pro napojení na aplikace třetích stran.

Vedl jsem technické porady, zadával práci a kontroloval její kvalitu. Nevyhnul jsem se řešení konfliktu s dodavatelskou firmou, se kterou se ukončoval obchodní vztah. Vzápětí jsem nachystal a dokončil výběrové řízení na nového dodavatele mobilních aplikací, který svojí kvalitou a cenou odpovídal představám fitrmy.

REGISTRACE

[ufbl form_id=“1″]

×
Geoinformační tipy!

Jak se vyvarovat nepříjemnostem při práci s mapami?

Přečtěte si náš praktický manuál.

Po zadání Vaší e-mailové adresy Vám zašleme odkaz.

Form couldn't be found for id 1

×