Manuály nikdo nečte a slovo školení nahání kopřivku – tak co s tím?

Home / blog / Manuály nikdo nečte a slovo školení nahání kopřivku – tak co s tím?
Manuály nikdo nečte a slovo školení nahání kopřivku – tak co s tím?

V rámci průzkumu potřeb uživatelů v některých institucích veřejné správy jsem zjistil, že přes 75 % z dotazovaných považuje školení na software za neefektivní. Téměř 100 % uživatelů přiznalo, že nikdy nečtou nápovědu. Když neví kudy kam, většina z nich má tendenci dotázat se “ajťáků” telefonem (a pokud jim ho nezvedají, píší na help-desk). Otázka tedy zní – jsou současné náklady na školení a vzdělávání uživatelů dobře investované peníze? Podle mě nikoliv!

Proto jsem našel způsob, jak zaměstnance okamžitě naučit využívat (nikoliv používat) vaše aplikace k podpoře činností, za kterou jsou placení a zodpovědní. Celé se to jmenuje One Page Lesson (OPL). Jde o materiál, který ve své komplexnosti představuje moderní tréninkovou platformu, která předává cenné zkušenosti.

Zaměřeno na procesy uživatelů

Klíčovou vlastností OPL je, že popisují způsob, jak dosáhnout konkrétního výstupu z aplikace. OPL předávají zkušenosti. V přeneseném slova smyslu se dá napsat, že popisují cestu z města A do města B za použití konkrétní značky vozu, kterou řidič vlastní. OPL se už ale nezabývá popisem fungování všech částí vozu, jeho motoru a vybavení.

Sedni si a pracuj není povel, ale heslo popisující důležitou vlastnost OPL. Srozumitelnost obsahu a forma zpracování materiálu totiž zaručuje, že požadovaného výstupu dosáhne kdokoliv, kdo si sedne k počítači a vezme si do ruky vytištěné OPL nebo si je zobrazí v podobě PDF. Může to být nový zaměstnanec nebo maminka, která se vrátila z mateřské “dovolené”. Sedne si a pracuje okamžitě! Žádné cesty za školením, žádné náklady pro organizaci.

Základním principem tréninkové platformy je její technologická nezávislost. Seriál OPL se dá vytvořit pro jakoukoliv mapovou aplikaci realizovanou v jakémkoliv software.

Vyškolte celý tým najednou a nechte zaměstnance, aby se rozhodli vzdělat, až když to skutečně potřebují. Lidé si pletou pojem – zaškolení s pojmem “vzít si den na cestu do města X a tam absolvovat školení”. U zaškolení očekáváme, že předané vědomosti zůstanou na věky věků v hlavách posluchačů. Jenže jsme jen lidé a přirozeně zapomínáme. No a lepší než opakovat školení je podívat se do materiálů OPL.

Garance snížení nákladů

Magii všemožných slev nechám na supermarketech. Já garantuji snížení nákladů na školení vašich zaměstnanců a 100% zvýšení jejich dovedností využívat mapové aplikace.

Jak OPL objednat a kolik stojí?

Materiály OPL nejsou klasickou příručkou a proto je potřeba rozklíčovat procesy, které budou popsány. Jejich množství a složitost ovlivňuje cenu. Tu je možné stanovit, jakmile je známá konkrétní poptávka. Rámcově se jedná o jednotky desetitisíců korun za zpracování.

Prosím, v případě zájmu, si se mnou domluvte schůzku:

Mgr. Milan Jindáček t | +420 774 152 093

REGISTRACE

[ufbl form_id=“1″]

×
Geoinformační tipy!

Jak se vyvarovat nepříjemnostem při práci s mapami?

Přečtěte si náš praktický manuál.

Po zadání Vaší e-mailové adresy Vám zašleme odkaz.

Form couldn't be found for id 1

×