NAHLÉDNĚTE POD POKLIČKU GEOINFORMATIKŮM (1. část)

Home / blog / NAHLÉDNĚTE POD POKLIČKU GEOINFORMATIKŮM (1. část)
NAHLÉDNĚTE POD POKLIČKU GEOINFORMATIKŮM (1. část)

Málokterý odborník je ochotný odhalit karty a zasvětit zájemce do tajů jeho oboru. Nebo je ochotný dvířka pootevřít pod podmínkou, že si u něj nakoupíte jeho “náčiníčko” a vy se s ním budete muset seznamovat formou placených školení. Má to svoji logiku, to nelze popřít.

Pro ty, kteří by byli rádi samostatní v řešení svých geoinformačních problémů, máme řešení. A vysokou školu kvůli tomu studovat nemusíte. Semináře GIS jsou postavené na několika pilířích, které tvoří jedinečný koncept vzdělávání a tréninku. Co je tím myšleno?

Opicím vstup zakázán

Omlouvám se, ale je to tak. Ono se ví, že není problém naučit celou řadu zvířecích druhů systematicky vykonávat různé pohyby a plnit někdy i složitější úlohy. K získání takových dovedností je potřeba simulovat stejný problém stále dokola a vyžadovat přesnou posloupnost kroků, které povedou k jeho vyřešení. Nedejbože, když se něco v průběhu změní. Semináře GIS cílí především na lidi, kteří se chtějí naučit identifikovat celou řadu typických potíží spojených se zpracováním, analýzou a prezentací map a chtějí si s tím umět poradit v rámci svých technologických možností.

Není důležité, pod jakou vlajkou pluje váš GIS

Cílem našich seminářů GIS je naučit klienty samostatnosti – tj. předvídat potíže, objasnit jejich příčinu a nabídnout jim principiální řešení. Konkrétně pracujeme v prostředí opensource aplikací, které jsou v zásadě stejné jako ty komerční. Klienti, kteří do mapových aplikací neinvestovali, mohou pokračovat v práci právě s těmito programy. V průběhu tréninku prohlubujeme dovednosti při práci s běžnými kancelářskými aplikacemi jako je MS Word, Excel atd. Opět platí, že je na každém z nás, jakou distribuci používá.

To není vše. O dalších třech pilířích napíšeme za pár dní v pokračování článku.

REGISTRACE

[ufbl form_id=“1″]

×
Geoinformační tipy!

Jak se vyvarovat nepříjemnostem při práci s mapami?

Přečtěte si náš praktický manuál.

Po zadání Vaší e-mailové adresy Vám zašleme odkaz.

Form couldn't be found for id 1

×